Gelibolu Otobüs Firmaları

Gelibolu Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Neredennereye.com

otobüs bileti
Çanakkale Truva Turizm
Efe Tur
İstanbul Seyahat
Kamil Koç Turizm
Metro Turizm
Pamukkale Turizm

çanakkale truva turizm

 

 

ÇANAKKALE TRUVA TURİZM

444 00 17


Gelibolu Otogar: 0286 566 26 26

 

Truva Turizm Çanakkale Şubeleri >


 

 

ISPARTA PETROL TURİZM

0850 811 32 32


Gelibolu: 0286 566 58 20

 

Isparta Petrol Turizm' in Çanakkale' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Gelibolu > Akçay, Aliağa, ALTINOLUK, Altınova, ANTALYA, Atça, AYDIN, Ayvalık, Babadağ, Bergama, Bozkurt (Dnz), Buharkent, Burhaniye, Çamlık, Çardak, Dazkırı, DENİZLİ, Dikili, Dinar, EDİRNE, Edremit, Gure, Horsunlu, ISPARTA, İZMİR, Keçiborlu, Keşan, Köşk, Kuyucak, Menemen, Nazilli, Sarayköy, Sultanhisar, Şakran, Umurlu, Uzunköprü


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT

0850 222 59 59

 

Gelibolu Otogar: 0286 566 30 07

 

İstanbul Seyahat Çanakkale Şubeleri >


 

 

KALE SEYAHAT

0850 811 59 59


Gelibolu: 0286 566 58 20

 

Kale Seyahat' in Çanakkale' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Gelibolu > Çerkezköy, Saray, Vize


Ayvacık - Asos Otobüs Firmaları
Biga Otobüs Firmaları
Gelibolu Otobüs Firmaları

kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562


Gelibolu Otogar: 0286 566 84 47

 

Kamil Koç Çanakkale Şubeleri >


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


Gelibolu Otogar: 0286 566 58 20

 

Metro Turizm Çanakkale Şubeleri >


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0850 333 35 35


Gelibolu: 0286 565 01 20

 

Pamukkale Turizm Çanakkale Şubeleri >


soma seyahat

 

SOMA SEYAHAT


Gelibolu: 0286 566 26 26 - 0286 256 11 83

 

Soma Seyahat' in Çanakkale' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Gelibolu > hisar, Bergama, EDİRNE, Havsa, Keşan, Kırkağaç, MANİSA, Saruhanlı, Soma, Uzunköprü


İstanbul >Çanakkale Otobüs Firmaları
Ankara > Çanakkale Otobüs Firmaları
Gelibolu Otogarı Haritası

GELİBOLU OTOBÜS FİRMALARI

Gelibolu İlçesi, Çanakkale İlinin hem Marmara Denizi hem de Ege Denizine kıyısı olan şirin ve tarihi bir ilçesidir. İlçe Çanakkale Boğazı ile Saroz Körfezi arasında yer alan Gelibolu Yarımadasın üzerinde kurulmuştur. Trakya'da bulunan Gelibolu antik çağdan buyana Avrupa ile Asya kıtaları arasında önemli bir geçiş noktası olmuştıur. Sardalya Balığının göç güzergahı Çanakkale Boğazından geçer. Sardalya Gelibolu ismiyle özdeşleşmiş bir balıktır. Bunda balığın konserve fabrikalarında işlenerek ülke tüketimine sunulmasının payı büüyükjtür. Kuruluşu Cumhuriyetin ilanı kadar eski olan Alaeddin Konserve fabrikası, Gelibolu'nun en önemli markası olup firma Türkiye'de bu konuda faaliyet gösteren ilk kuruluştur. Gelibolu'nun otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır. Gelibolu Otogarından Türkiye'nin dörtbir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Gelibolu otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Gelibolu otobüs firmaları hangileridir? Gelibolu otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Gelibolu'dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Gelibolu otobüs bileti fiyatları, Gelibolu Otogarı ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilerede bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Gelibolu Yapmadan Dönme;

Hem Marmara Denizine hem de Ege Denizine girebileceğiniz bir yer olan Gelibolu İlçesine tatil, gezi, seyahat, iş, kültür gezisi, eğitim, yaylaya çıkmak, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız Gelibolu otobüs yolculuklarında yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;

Gelibolu Ulaşım;

Gelibolu D 550 Edirne - Çanakkale karayolu üzerinde yer alır. Bu yol ile Gelibolu kuzeyde Keşan üzerinden İpsala, Edirne üzerinden de Kapıkule sınır kapısına ulaşır. Doğuda ise D 120 karayolu ile Şarköy'e ulaşır. Batıda ise yine D 550 karayolu ile Eceabat'a ulaşır. Gelibolu Keşan'a 68 km, Malkara'ya 93 km, Şarköy'e 54 km, Edirne'ye 179 km, İstanbul'a ise 265 km uzaklıktadır. Gelibolu Çanakkale'ye ise 45 km uzaklıktadır. Gelibolu Çanakkale Boğazını geçiş noktalarından önemli olan bir tanesidir. Gelibolu'dan Lapseki ve Çardak'a 24 saat düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Gelibolu'nun Anadoluya açıldığı iki nokta burasıdır.

Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu;

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ulaştırma Hizmetleri Programları, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Programları ve Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Programları Bölümleri olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu Gelibolu' da eğitim vermektedir. Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu'nun adresi Yazıcızade Mah. Hilal Sokak. N:13 17500 Gelibolu / Çanakkale'dir.

Gelibolu gezilecek, görülecek yerler;

Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Bolayır Süleyman Paşa türbesi ve bahçesinde bulunan vatan şairi Namık Kemalin kabri, Gazi Süleyman Paşa Camii, Gelibolu Mevlevihanesi, Azaplar Namazgahı, Bayraklı Baba Türbesi, Gelibolu Savaş Müzesi, Piri Reis Müzesini, tarihi Gelibolu Tersanesi ve Limanı, Saros Körfezi, Fener falezleri, Cerrahi Hüseyin Paşa Camii, Çilehane, Emir Ali Baba Türbesi, Gelibolu Feneri ve meydanı.