Ankara Otobüs Firmaları

Ankara Aşti Otogarı Ucuz Otobüs Bileti Al

Aşti Otogarı Otobüs Firmaları

Ankara Aşti Otogarı Otobüs Firmalarının İllere Göre Dağılımı

Ankara - Adana

Ankara - Edirne

Ankara - Adıyaman

Ankara - Elazığ

Ankara - Afyon

Ankara - Erzincan

Ankara - Ağrı

Ankara - Erzurum

Ankara - Amasya

Ankara - Eskişehir

Ankara - Antalya

Ankara - Gaziantep

Ankara - Artvin

Ankara - Giresun

Ankara - Aydın

Ankara - Gümüşhane

Ankara - Balıkesir

Ankara - Hakkari

Ankara - Bilecik

Ankara - Hatay

Ankara - Bingöl

Ankara - Isparta

Ankara - Bitlis

Ankara - İçel (Mersin)

Ankara - Bolu

Ankara - İstanbul

Ankara - Burdur

Ankara - İzmir

Ankara - Bursa

Ankara - Kars

Ankara - Çanakkale

Ankara - Kastamonu

Ankara - Çankırı

Ankara - Kayseri

Ankara - Çorum

Ankara - Kırklareli

Ankara - Denizli

Ankara - Kırşehir

Ankara - Diyarbakır

Ankara - Kocaeli

Ankara - Konya

Ankara - Tunceli

Ankara - Kütahya

Ankara - Şanlıurfa

Ankara - Malatya

Ankara - Uşak

Ankara - Manisa

Ankara - Van

Ankara - K.Maraş

Ankara - Yozgat

Ankara - Mardin

Ankara - Zonguldak

Ankara - Muğla

Ankara - Aksaray

Ankara - Muş

Ankara - Bayburt

Ankara - Nevşehir

Ankara - Karaman

Ankara - Niğde

Ankara - Kırıkkale

Ankara - Ordu

Ankara - Batman

Ankara - Rize

Ankara - Şırnak

Ankara - Sakarya

Ankara - Bartın

Ankara - Samsun

Ankara - Ardahan

Ankara - Siirt

Ankara - Iğdır

Ankara - Sinop

Ankara - Yalova

Ankara - Sivas

Ankara - Karabük

Ankara - Tekirdağ

Ankara - Kilis

Ankara - Tokat

Ankara - Osmaniye

Ankara - Trabzon

Ankara - Düzce

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Aşti Otogarı Otobüs Firmaları İletişim Bilgileri

 
Aşti Otogarı

Ankara

Ankara Hakkında Bilgiler

Ankara Türkiye’nin başkenti olup aynı zamanda en kalabalık 2. ilidir. İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey batı bölümünde yer alan Ankara’nın batısında Sakarya Nehri , doğusunda ülkemizin en büyük akarsuyu olan Kızılırmak arasında kalan geniş ovalık alan üzerinde kurulmuştur. Güneyinde Tuz Gölü’ne kıyı şeridi olan şehir, yüzölçümü bakımından da Türkiye’nin 3. büyük ilidir. Başkent olması nedeniyle Ankara’da yaşayan halkın büyük bir kısmını, kamu binalarında görev yapan memurlar oluşturmaktadır. Ekonomik faaliyetler kapsamında inşaat, tekstil ve gıda sektörlerine fabrikalar ve işletmeler bulunmaktadır. Köylerinde yaşayan halkı ise tarımla uğraşmaktadır. Ankara ve çevresinin tarih öncesindeki ilk yerleşimine dair izler Paleolitik Çağa kadar uzanmaktadır. Hitit Medeniyetine ait eserlere başta Polatlı ilçesi olmak üzere Ankara’nın çeşitli bölgelerinde yapılan arkeolojik kazılarda rastlanmıştır. Ankara’da yaşamış geçmiş uygarlıklar arasında Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve 1071 yılında ilk kez Türklerin bu topraklara girişiyle Anadolu Selçuklu Devleti bulunmaktadır. Osmanlı Devleti’nin hakimiyet dönemi ise 1400’lerde başlamaktadır. Milli Mücadele yıllarında Kurtuluş Savaşı için stratejik bir öneme sahip olan Ankara, ana üs özelliği taşımıştır. 1923 senesinde ilan edilen Cumhuriyet’le, Ankara ili başkent ünvanı almıştır. Modern şehir görünümü, ulaşım olanakları ve yüksek şehir statüsü ile Ankara Türkiye’nin büyük metropollerinden biridir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, şehrin siluetinin en güzel simgesidir.

Ankara Ulaşım

Türkiye’nin merkezi sayılabilecek bir konumda olan Ankara, tüm bölge ve şehirlere karayolu ile bağlanmıştır. Ankara’nın komşu illerine gelince, doğusunda 75km’de Kırıkkale, kuzeydoğusunda 131km’de Çankırı, kuzeybatısında 191km Bolu, batısında 233km Eskişehir, güneyinde 258km Konya, güneydoğusunda ise 184km Kırşehir ve 225km Aksaray illeri yer almaktadır. Ayrıca belirtmek gerekirse Ankara’nın İstanbul’a olan uzaklığı 453km, İzmir’e 579km, Antalya’ya 544km’dir. D140, D200, D260, D750, D765 karayolları ve E88 ile E90 uluslararası otoyolları Ankara il sınırlarından geçmektedir. Ankara iline seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Ankara Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Şehir merkezine 35dk uzaklıkta bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı, uluslararası statüde havalimanı olup, iç ve dış hatlarda uçak seferleri ile faaliyet göstermektedir.

TCDD Genel Müdürlüğü Ankara’da bulunmaktadır ve şehre demiryolu ulaşımında İstanbul, Eskişehir ve Konya istikametlerinden YHT seferleri yapılmaktadır.

Ankara Otogar

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali, diğer adıyla AŞTİ, Yenimahalle semtindeki konumunda yolcularına hizmet vermektedir. Ankara Otogarına her gün yüzlerce şehirlerarası otobüs girip çıkmaktadır. Ankara şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Ankara otobüs firmalarının iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Ankara otobüs bileti fiyatları, Ankara şehirlerarası otobüs terminali ulaşım haritası, otogar peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bilgilere de bu sayfamızda bulunan modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Ankara Otobüs Firmaları

Ankara şehirlerarası otobüs terminalinde hizmet veren Ankara merkezli otobüs şirketleri Ankara As Turizm olup, ayrıca bunların yanında diğer bir çok otobüs şirketi de hizmet vermektedir. Ankara ilinin ilçeleri; Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle 'nin otobüs şirketlerine ait iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Ankara otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Ankara Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversiteler

Ankara’da eğitim veren devlet üniversiteleri, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ve Hacı Bayram Veli Üniversitesidir.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi yani OTDÜ, kuruluş tarihi 1956 senesi olan ülkenin en köklü üniversitelerinden biridir. İngilizce dilinde öğrenim vermekte olan üniversite Dünya Üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Üniversite yerleşkesi şehre 20km mesafede olup 4500 hektar alanı kaplamaktadır. Eymir Gölü’de bu yerleşke içerisinde bulunmaktadır. Öğrenciler üniversite kulüplerine ait olan su sporları, kürek takımı antremanları gibi faaliyetleri Eymir Gölü’nde gerçekleştirmektedirler. Yerleşke içerisinde ayrıca açık-kapalı yüzme havuzları, tenis kortları, basketbol sahaları, futbol sahaları, market, alışveriş mağazaları, bankalar ve postane, kütüphane, Bilim ve Teknoloji Müzesi, Kültür ve Kongre Merkezi gibi binalar da yer almaktadır. OTDÜ ‘nün fakülteleri, Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Enstitüler, Uygulamalı Matematik Enstitüsü, Enformatik Enstitüsü, Deniz Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksekokullar, Elektrik Programı MYO, Endüstriyel Elektronik Programı MYO, Endüstriyel Otomasyon Programı MYO, Kaynak Teknolojisi Programı MYO, Teknik Programlar Bölümü MYO olup ayrıca Türk Dili Bölümü ve Müzik-Güzel Sanatlar Bölümü yer almaktadır. Ortadoğu Teknik Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Ankara otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Ankara’ya seyahat edebilirsiniz.

Ankara’ya Neden Gelmelisiniz?

Ankara köklü tarihi ile birçok önemli eser barındıran bir ilimizdir. Aynı zamanda başkent olduğu için de bir metropolde olması gereken şehir özelliklerine sahiptir. Şehri büyük çapta kapsayan ve popüler mekanlara ulaşımı sağlayan büyük bir metro ağına sahiptir. Toplu taşıma araçları, dolmuş ve taksiler de şehir içi ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Ankara’nın ziyaret edilmesi gereken yerlerinin en başında Atatürk’ün ebedi ikameti olan Anıtkabir bulunmaktadır. Anıttepe’de şehri yukarıdan gören konumuyla bu muhteşem eser ve bunun haricinde Kurtuluş Savaşı Müzesi, Anı Dükkanı, Kuleler, Türkiye’nin ikinci cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü’nün mezarı ve Barış Parkı görülebilir. Şehrin manzarasını yukarıdan gören bir başka mekan da Atakule’dir. Çankaya’da bulunan Atakule şehrin sembolüdür. AVM ve 360 derece manzara açısına sahip bir restoranın bulunduğu Atakule’de hoşça vakit geçirebilirsiniz. Günün her saatinde canlı ve hareketli olan Kızılay semti de, mağazaları, kafeleri, eğlence yerleri, kültür merkezleri ve sinemaları ile gezmeniz gereken yerlerdendir.

Altındağ ilçesinde bulunan İstiklal Marşımızın kıymetli şairi Mehmet Akif Ersoy’un müze halindeki evini gezebilirsiniz. Yine Altındağ ilçesinde gezebileceğiniz Ankara Kalesi, Romalılara dayanan geçmişi ve barındırdığı medeniyetlerden kalan eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi olarak ziyaretçilerini beklemektedir. Rahmi Koç Müzesi ise Ankara Kalesi’ne yakın konumda birçok görülmesi gereken medeniyet eserlerinin sergilendiği bir başka müzedir.

Altındağ ilçe sınırları içerisinde bulunan, 3.yy’da Roma İmparatoru tarafından, Sağlık Tanrısı Asklepios adına inşa ettirilmiş Roma Hamamı’nı ve o dönem mimarisinin hayranlık verici yanlarına şahit olabilirsiniz.

İlk TBMM binası ve Etnografya Müzesi de Ankara ziyaretleri sırasında müze severlerin görmeyi tercih ettiği mekanlar arasındadır. Suluhan, Çengel Han, Atatürk Orman Çiftliği ve Hayvanat Bahçesi, Gölbaşı Mesire Alanı, Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı, Kuğulu Park, Aqua Vega Akvaryum Ankara’da gezebileceğiniz diğer popüler yerlerdir.

Kış sezonunda Elmadağ Kayak Merkezi’nde yer alan tesislerde konforlu bir tatil geçirebilir, kayak yapabilirsiniz. Yaz aylarında ise Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği festival organizasyonlarına katılabilir, sergiler, söyleşiler ve konserlerin yer aldığı bu etkinliklerde güzel vakit geçirebilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Ankara’ya online otobüs bileti almaktır.

Ankara ziyaretiniz de ne yiyeceğinize gelince, bu büyük şehirde restoranlar, kafeler ve aperatif yiyecekler satan büfeler oldukça fazladır. Bu nedenle Ankara’da mutlaka damak tadınıza hitap eden bir şeyler bulursunuz. Yöresel mutfağı ise Anadolu lezzetleri ile çeşitlendirilmiş yemeklere sahiptir. Çoğunlukla et ve hamur yemekleri öne çıkmaktadır. Miyane, tiritli köfte, Papara, Dutmaç, Toyga Çorbası, Ankara Tavası, Kebap Çeşitleri, Sızgıç, Siyel, Pıtpıt pilavı, Oğmaç aşı, Efelek dolması, Altüst Böreği, Balamacın ekmeği, Kete, Bazlama ,Gözleme, Nevzeme, Ayva boranası, Höşmerim, Kar helvası şehir mutfağına özgü lezzetler arasında sayılabilir. Ayrıca Ankara’dan bal, Beypazarı Kurusu, Sokak Simiti, Kalecik Karası Üzümü ve armut satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Ankara Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ankara Aşti Otogarı Ulaşım Haritası > Yol Tarifi Al