İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren Saatleri

 

Güncelleme Tarihi: 7 Aralık, 2019 23:32

 
Ankara > İstanbul Güzergahı Yüksek Hızlı Tren Saatleri
İstasyonlar Ankara İstanbul Hattı Hızlı Trenleri
1 2 3 4 5 6 7 8
ANKARA 06:00 08:00 09:40 11:30 12:20 15:30 17:05 19:10
Eryaman 06:18 08:18 09:58 11:48 12:38 15:48 17:23 19:28
Polatlı 06:41 - 10:21 - 13:01 - 17:46 -
ESKİŞEHİR 07:31 09:28 11:11 12:58 13:51 16:58 18:36 20:38
Bozüyük 07:47 - 11:27 - 14:07 - 18:52 -
BİLECİK 08:09 - 11:49 - 14:29 - 19:14 -
Arifiye 08:51 10:43 12:31 - 15:11 - 19:56 21:53
İZMİT 09:13 11:05 12:54 14:34 15:33 18:36 20:18 22:20
Gebze 09:46 - 13:26 - 16:06 - 20:51 22:53
Pendik 10:08 12:01 13:49 15:29 16:36 19:31 21:14 23:13
Bostancı 10:29 12:32 14:17 15:57 16:56 19:52 21:35 23:32
Söğütlüçeşme 10:37 12:40 14:25 16:05 17:04 20:00 21:48 23:40
Bakırköy             22:18  
Halkalı             22:32  
 
 
İstanbul > Ankara Güzergahı Yüksek Hızlı Tren Saatleri
İstasyonlar İstanbul Ankara Hattı Hızlı Trenleri
1 2 3 4 5 6 7 8
Halkalı   06:00            
Bakırköy   06:15            
Söğütlüçeşme 06:00 06:49 09:30 11:30 13:30 15:30 16:50 17:50
Bostancı 06:09 06:58 09:39 11:39 13:39 15:39 17:05 17:59
Pendik 06:32 07:21 10:07 12:02 14:02 16:02 17:28 18:22
Gebze 06:53 07:42 10:28 12:23 14:23 16:23 17:49 18:43
İZMİT 07:26 08:15 11:01 12:56 14:56 16:56 18:22 19:16
Arifiye 07:46 - 11:21 - 15:16 - 18:42 19:38
BİLECİK 08:27 - 12:02 - 15:57 17:56 19:23 20:25
Bozüyük 08:51 - 12:26 - 16:21 - 19:47 20:49
ESKİŞEHİR 09:11 09:54 12:46 14:35 16:41 18:38 20:07 21:09
Polatlı 09:59 - 13:34 - 17:29 - 20:55 21:57
Eryaman 10:24 11:04 13:59 15:45 17:54 19:48 21:20 22:22
ANKARA 10:40 11:20 14:15 16:01 18:10 20:04 21:36 22:38

İstanbul - Ankara Online Ucuz Otobüs Bileti Al

 
 
ankara-istanbul yht saatleri

Yüksek Hızlı Tren

Başkentimiz Ankara ile ülkemizin en büyük ili İstanbul’u birbirine bağlayan demiryolunda hizmet veren Yüksek Hızlı Tren sağladığı güvenli ve hızlı yolculuk ile çok rağbet görmektedir. Ankara İstanbul arasında ilk yüksek hızlı tren 25 Temmuz 2014 tarihinde sefere başlamıştır. Trenler bu güzergahta 250 km/saat hıza uygun çiftli hızlı demiryolu hattında hizmet vermektedir. Ankara İstanbul Ankara yüksek hızlı trenlerinde pulman, business ve yemekli olmak üzere üç çeşit vagon tipi bulunmaktadır.

Ankara İstanbul Hızlı Tren Kaç Saat?

Ankara İstanbul Ankara arasında günde karşılıklı olarak 8 sefer düzenlenmektedir. Bu yüksek hızlı trenlerin yolculuk süresi yaklaşık 4 saat 20 dakika ile 5 saat 20 dakika arasında değişmektedir. Yolculuk süreleri varış istasyonları ile durulan istasyon sayısına göre farklılık göstermektedir.

İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren

İstanbul Ankara seferi için İstanbul Halkalı veya Söğütlüçeşme Garlarından hareket eden yüksek hızlı trenler sırasıyla Bostancı, Pendik, Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı, Sincan, (Eryaman) ve Ankara garlarında durmaktadır. Yukarıdaki tablodan görüleceği gibi günde 8 sefer yapılan hattaki bazı trenler bu durakların bir kısmında durmamaktadır

Ankara İstanbul Yüksek Hızlı Tren

Ankara İstanbul seferi için Ankara Gar'dan hareket eden yüksek hızlı trenler sırasıyla (Eryaman) Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı istasyonlarında durmaktadır. Yine yukarıdaki tablodan görüleceği gibi günde 8 sefer yapılan hattaki bazı trenler bu durakların bir kısmında durmamaktadır.

İstanbul Yüksek Hızlı Trene Ulaşım

İstanbul içinde çeşitli ilçe ve merkezlerden yüksek hızlı tren istasyonlarına ulaşımda kullanabileceğiniz İETT hatlarını, hat numaralarını, belediye otobüsü güncel hareket saatleri ve duraklarını bu linkten görebilirsiniz. İETT Ulaşım Bilgileri >>

Ankara Yüksek Hızlı Trene Ulaşım

Ankara içinden çeşitli merkezlerden Ankara Garına (Yüksek Hızlı Trene) şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz EGO Otobüsleri ile dolmuşların hat bilgilerine bu linkten ulaşabilirsiniz. Yine bu linkten EGO otobüs hareket saatlerine de ulaşabilirsiniz. EGO Ulaşım Bilgileri >>

Ankara İstanbul Hızlı Tren Bilet Fiyatları

2019 Yılı sonbahar itibarıyla Ankara - İstanbul (Söğütlüçeşme) 2+2 Pulman (Ekonomi) standart bilet temel fiyatı 85,50 TL, 2+2 Pulman (Ekonomi) esnek bilet temel fiyatı 103,00 TL, 2+2 Ekonomi Yemekli Vagon esnek bilet temel fiyatı 85,50 TL, 2+2 Ekonomi Yemekli Vagon esnek bilet temel fiyatı 103,00 TL, 2+1 Pulman (Business) standart bilet temel fiyatı 124,00 TL, 2+1 Pulman (Business) esnek bilet temel fiyatı 149,00 TL dir. Bu bilet fiyatları temel fiyatlar olup yüksek hızlı tren biletlerinde bir çok indirim uygulanmaktadır. Bu indirimler %20 ile %50 oranlarını bulmaktadır. İndirimler; gidiş dönüş biletini aynı istasyondan alan kişiler, 13 ile 26 yaş arası için genç indirimi, öğretmen, akademisyen indirimi, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları indirimleri, 12 kişilik gruplara indirim, 60 yaş ile 65 yaş arası yolculara indirim, 65 yaş üstü olan yolculara indirim, basın mensuplarına indirim, TCDD personelleri ve ailelerine indirim ve 7-12 yaş arasında olan çocuklara indirimdir.

Yüksek Hızlı Tren Saatleri

Yukarıdaki tren saatleri; İzmit İstanbul Yüksek Hızlı Tren, İzmit Ankara Yüksek Hızlı Tren, Adapazarı (Arifiye) İstanbul Yüksek Hızlı Tren, Adapazarı (Arifiye) Ankara Yüksek Hızlı Tren, Bilecik İstanbul Yüksek Hızlı Tren, Bilecik Ankara Yüksek Hızlı Tren, Eskişehir İstanbul Yüksek Hızlı Tren saatlerini de kapsamaktadır.

8 Aralık 2019 itibaren geçerli Yüksek Hızlı Trenlere Otobüs ve Tren Bağlantıları Listesi >>

Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları:

İstanbul > Ankara, Ankara > İstanbul Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatlarını öğrenmek ve YHT online bilet satın almak için aşağıda yer alan "eybis" Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz. Ankara İstanbul (Söğütlüçeşme) Yüksek Hızlı Tren stadart bilet temel ücreti 85.50 TL'dir. Bu fiyat bilet satın alırken farklılık gösterebilir.

eybis

tcdd çağrı merkezi

444 82 33

Tren İstasyonları Bilet Gişeleri Telefon Numaraları >>

Kullanım Şartları:

E-yasamrehberi.com bu sitede sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan tren saatlerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu saatlerin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez. Bilgileri lütfen TCDD web sitesinden veya yukarıdaki telefon numaralarından kontrol ve teyit ediniz.