İstanbul (Esenler Otogarı) Otobüs Firmaları

İstanbul Esenler Otogarı Ucuz Otobüs Bileti Al

esenler otogarı

İstanbul Esenler Otogarından Sefer Düzenleyen Otobüs Firmalarının İllere Göre Dağılımı

İstanbul - Adana

İstanbul - Diyarbakır

İstanbul - Adıyaman

İstanbul - Edirne

İstanbul - Afyon

İstanbul - Elazığ

İstanbul - Ağrı

İstanbul - Erzincan

İstanbul - Amasya

İstanbul - Erzurum

İstanbul - Ankara

İstanbul - Eskişehir

İstanbul - Antalya

İstanbul - Gaziantep

İstanbul - Artvin

İstanbul - Giresun

İstanbul - Aydın

İstanbul - Gümüşhane

İstanbul - Balıkesir

İstanbul - Hakkari

İstanbul - Bilecik

İstanbul - Hatay

İstanbul - Bingöl

İstanbul - Isparta

İstanbul - Bitlis

İstanbul - Mersin

İstanbul - Bolu

İstanbul - İzmir

İstanbul - Burdur

İstanbul - Kars

İstanbul - Bursa

İstanbul - Kastamonu

İstanbul - Çanakkale

İstanbul - Kayseri

İstanbul - Çankırı

İstanbul - Kırklareli

İstanbul - Çorum

İstanbul - Kırşehir

İstanbul - Denizli

İstanbul - Kocaeli

İstanbul - Konya

İstanbul - Tunceli

İstanbul - Kütahya

İstanbul - Şanlıurfa

İstanbul - Malatya

İstanbul - Uşak

İstanbul - Manisa

İstanbul - Van

İstanbul - K.Maraş

İstanbul - Yozgat

İstanbul - Mardin

İstanbul - Zonguldak

İstanbul - Muğla

İstanbul - Aksaray

İstanbul - Muş

İstanbul - Bayburt

İstanbul - Nevşehir

İstanbul - Karaman

İstanbul - Niğde

İstanbul - Kırıkkale

İstanbul - Ordu

İstanbul - Batman

İstanbul - Rize

İstanbul - Şırnak

İstanbul - Sakarya

İstanbul - Bartın

İstanbul - Samsun

İstanbul - Ardahan

İstanbul - Siirt

İstanbul - Iğdır

İstanbul - Sinop

İstanbul - Yalova

İstanbul - Sivas

İstanbul - Karabük

İstanbul - Tekirdağ

İstanbul - Kilis

İstanbul - Tokat

İstanbul - Osmaniye

İstanbul - Trabzon

İstanbul - Düzce

Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul Esenler Otogarı Otobüs Firmaları Avrupa Yakası Şubeleri, Adresleri, Telefon Numaraları

 

İstanbul Avrupa Yakası

İstanbul Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en büyük metropol kenti olan İstanbul, Marmara Bölgesinde yer almakta olup Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlar. Aynı zamanda ülkenin en kalabalık kenti olan İstanbul, yüzyıllar boyu köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Antik çağdan itibaren Osmanlı İmparatorluğunun büyük padişahı Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453’te fethedip Türk topraklarına katmasına kadar, Fenikeliler, Megaralılar, Romalılar, Bizanslılar gibi köklü uygarlıklarca yönetilmiştir. Bizans hakimiyeti zamanında İmparator Konstantin’den ötürü Konstantinopolis olarak adlandırılan şehir, Roma döneminde ise Nova Roma yani Yeni Roma olarak anılmaktadır. Ekonomik olarak ülkenin ticari ve sanayi yükünün büyük bir kısmını taşımakta olan İstanbul, Avrupa’nın da en büyük ticaret merkezleri arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde nadir özelliği ile iki kıtayı ayıran İstanbul Boğazı ve çevresindeki 7 tepe üzerinde kurulmuş olan şehir, coğrafi açıdan oldukça geniş bir alana yayılmıştır.

İstanbul Ulaşım

İstanbul mega kent ve metropol olması nedeniyle önemli devlet yolları ve uluslararası otoyollar üzerinde bulunmaktadır. Karayolu bağlantıları ile ülkenin her bir köşesinden ulaşım imkanı bulunan İstanbul, Avrupa Yakasında da Esenler Büyük İstanbul Otogarı ve Alibeyköy Cep Otogarı ile yolcularına hizmet vermektedir. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçerken güzergaha göre 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü(Boğaziçi), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprülerinden birini tercih edebilirsiniz. Siz de İstanbul’u ziyaret edip bu şehri tanıma ve gezme imkanına sahip olabilirsiniz. İstanbul ili seyahati planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve İstanbul Avrupa Yakası Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Avrupa yakasında Yeni İstanbul Havalimanı uluslararası statüde olup, bünyesindeki yüzlerce havayolu şirketi ile dünyanın birçok ülkesindeki havalimanlarına dış ve iç hatlardaki uçuşları ile hizmet vermektedir.
Tren yolculuğu tercih edenler için ise Avrupa yakasındaki Halkalı tren istasyonundan Edirne, Kapıkule, Sofya ve Bükreş istikametine tren seferleri yapılmaktadır.

İstanbul Havalimanı Otobüs Firmalari >

İstanbul Esenler Otogarı

İstanbul Avrupa Yakasında ilk kurulan otogar İstanbul Trakya Otogarı halk arasındaki adı ile Topkapı Otogarı'dır (Topkapı Garajı). Topkapı'da 1970 li yılların başında hemen surların karşısında hizmete girmiştir. Boğaziçi Köprüsü hizmete girene kadar Trakya yönüne kalkan otobüs firmalarına ev sahipliği yapmıştır. Köprüden sonra Anadolu’ya da otobüs seferleri düzenlemeye başlanmıştır. Sirkeci ve Lalelide dağınık olarak hizmet veren otobüs firmalarını düzenli bir çatı altında toplamak için kurulmuştur. Günümüzde Laleli'de daha çok yurt dışına otobüs ile yolculuk edenlerin bildiği "İstanbul Uluslararası Emniyet Terminali" (Emniyet Otogarı) faaliyetine devam etmektedir. Bu terminalden otobüs firmaları Irak, İran, Bulgaristan, Romanya, Azerbaycan, Rusya, Gürcistan ve Ermenistan'a otobüs seferleri düzenlemektedir. İstanbul Avrupa Yakasında faaliyet gösteren yeni bir otogarda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kurduğu Alibeyköy Cep Otogarıdır. Bu otogardan ülkemizin her noktasına günde yaklaşık 1700 otobüs seferi düzenlenmektedir.
Topkapı'da kurulan bu otogarın yetersiz gelmeye başlaması üzerine, 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş arasında imzalanan anlaşmayla Bayrampaşa-Esenler Otogarının yapımına başlanmış, 1994 yılında yeni otogar tamamlanarak hizmete girmiştir. İstanbul Esenler Otogarı’nda 168 otobüs bileti satış yazıhanesi yaklaşık 324 firma ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı hizmeti vermektedir. Büyük İstanbul Otogarı 15 Temmuzdan sonra 15 Temmuz Şehitler Otogarı adını almıştır. Halk arasında Esenler Otogarı diye bilinmesine rağmen otogar Esenler’de değil, Bayrampaşa ilçesi sınırları içindedir. Esenler ilçesine yakın olduğu için Esenler Otogarı olarak söylenmektedir.
Yaklaşık 6 bin kişinin çalıştığı Esenler Otogarında yaklaşık 800 işyeri bulunmaktadır. Otogar büyük bir kasaba gibidir. Otogarda bulunan işyerleri restoran, saat tamircisi, kafeterya, camcı, tüpçü, pastane, lokanta, ganyan bayi, kasap, noter, büfe, Postane (PTT), kahvehane v.b gibi çok çeşitlilik göstermektedir. Esenler Otogarından ülkemizin 80 iline de otobüs seferleri düzenlenmektedir. İllere ve ilçeler göre Esenler Otogarından giden otobüs firmaları, otobüs bileti fiyatları, otobüs sefer saatleri, otobüs özellikleri, otobüs firmaları iletişim bilgileri gibi ihtiyacınız olan tüm bilgiler Esenler Otogarı sayfalarımızda yer almaktadır.
  Esenler Otogarına Ulaşım; Esenler Otogarına metro ile ulaşımda, M1 İstanbul, Kocatepe, Otogar, Davutpaşa, Zeytinburnu, Şirinevler, Yenibosna, Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı metro hattı ile ve Esenler - Otogar metro hattını kullanabilirsiniz.
İETT otobüsleri 303B Silivri Cezaevi - Otogar, 75O Otogar - Mecidiyeköy, 91O Otogar - Eminönü, 500ES Tuzla - Esenler, 76O Cihangir Mah. - Avcılar - Otogar, 390 Yeşilpınar - Otogar, 830 Taksim - Otogar otobüslerini kullanarak Bayrampaşa/Esenler Otogarına ulaşabilirsiniz.
İstanbul Esenler şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? İstanbul otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, İstanbul seferi yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, İstanbul otobüs bileti fiyatları, İstanbul Otogarı ulaşım haritası, İstanbul Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Esenler Otobüs Firmaları

İstanbul'da hizmet veren İstanbul merkezli otobüs şirketleri ile bunların yanında diğer otobüs firmaları da İstanbul Esenler Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. İstanbul Avrupa yakasının ilçeleri; Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu’nun otobüs şirketleri iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. İstanbul otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan İstanbul Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Üniversite

İstanbul’da yükseköğrenim faaliyetlerine devam eden devlet üniversiteleri; İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi’dir.

İstanbul Teknik Üniversitesi

Kuruluş geçmişi 1773 tarihine kadar uzanan köklü bir devlet üniversitesi olan İTÜ, dünya üzerindeki en eski 5. Üniversitedir. Maçka, Gümüşsuyu ve Taşkışla kampüslerinde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Üniversitenin Fakülteleri; Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, İnşaat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Kimya-Metalurji Fakültesi, Maden Fakültesi, Makine Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’dir. İstanbul Teknik Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz İstanbul otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, İstanbul’a seyahat edebilirsiniz.

İstanbul’a Neden Gitmelisiniz?

İstanbul Türkiye’nin turizm potansiyeli en yüksek şehirlerinden biridir. Ayrıca dünyanın gözde destinasyonları arasında yer almaktadır. Bunun başlıca sebebi sahip olduğu zengin kültürel mirasları ve köklü tarihsel geçmişine ait eserlerdir. Her iki kıta üzerinde toprağı bulunan İstanbul’un her köşesi popüler mekanlarla doludur. Tarihi yarımada Romalılardan günümüze ulaşmış çok sayıda mimari eser ve yapının bulunduğu bir bölgedir. Haliç, Eminönü meydanı, Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Galata Köprüsü, Tarihi Sirkeci Garı, Suriçi, Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı, Türk İslam Eserleri Müzesi, Hürrem Sultan Hamamı, Beyazıt, Kapalı Çarşı, Tarihi Mısır çarşısı, Sultanhamam, Balat, Galata Kulesi ve daha birçok önemli mekan ve eser tarihi yarımada denilen bölgede bulunmaktadır. İstiklal Caddesi, Cihangir, Nevizade, Asmalımescit, Çiçek Pasajı, Taksim eğlence mekanlarının yoğun olduğu ve yeme içme alternatiflerinin bulunduğu yerlerdir. Karaköy sokaklarında keşfe çıkabilir, İstanbul Modern’i ziyaret edebilirsiniz. Beşiktaş, Ortaköy, Kuruçeşme sahili, Bebek semti ve Rumeli Hisarı diğer gezi rotaları arasında önerilmektedir. Hisar, Baltalimanı ve Emirgan Korusu özellikle Lale Festivali zamanında ziyaret edebileceğiniz renkli etkinliklere şahit olabileceğiniz yerlerdir. Yaz mevsiminde ada vapurlarına binip adalar turuna çıkabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sayfamızdan İstanbul’a Online Otobüs Bileti alıp keyifli bir yolculuğa çıkmaktır.
İstanbul mutfağına gelince, bütün kozmopolit kentlerde olduğu gibi İstanbul’da da yemek konusunda çeşit sınırı yoktur. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinin yanı sıra İstanbul’un birçok semtinde dünya mutfaklarına ait restoran ve kafeler bulunmaktadır. Alkollü mekanlar, cafeler, eğlence yerleri, sneak barlar, aperatif büfeleri, hamburger zincir restoranları, pizza restoranları, pastaneler ve daha birçok mekanı tercihinize göre bulabilirsiniz.

İstanbul Esenler Otogarı Ulaşım Haritası > Yol Tarifi Al